| Florin_Mihai_1996_nqE9 a întrebat:

Îmi poate spune cineva ce ar însemna acest mesaj? "Ne-am întâlnit cu un motiv. Ori ești o binecuvântare ori ești o lecție"
Nu îl înțeleg

Răspuns Câştigător
| aneliram a răspuns:

Adică, soarta mi te a scos în cale cu un scop, ori să mă răsplatească ori să.mi dea o lecție( să învăț ceva din asta).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îl interpretez aşa dpdvd filozofic: Dacă acel "cineva" îţi face bine, te ajută să progresezi în viaţă, ai de învăţat lucruri folositoare de la el, atunci este o binecuvântare.
În schimb, dacă acest "cineva" îţi face rău, te trădează, îţi sabotează viaţa, atunci da! este o lecţie, ca data viitoare să nu mai repeţi aceleaşi greşeli cu oameni de teapa lui şi să fi mai precaut.

| Adrian5575 a răspuns:

Fiecare persoana care apare in viata noastra, apare cu un motiv stiut numai de Dumnezeu. Prin binecuvantare intelegem ca este o persoana speciala care ne va aduce numai bine in viata. Daca este numai o lectie, poate fi ori o persoana rea care ne invata de exemplu sa nu ne incredem in oameni sau poate fi o persoana buna care ne invata ceva bun, apoi dispare din viata noastra.