| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU,imi poate spune cineva de ce tocilarii sunt tratati atat de nasol la scoala? Dupa cum puteti vedea si-n poza,sunt tocilar,genul ala de baiat introvertit,care citeste o groaza de carti fantasy,care are note bune si pe care fetele nu l-ar considera niciodata atragator! Si totusi,de ce sunt luat in deradere de atat de multe ori? Stiu ca nu sunt mainstream sau ceva gen,dar de multe ori sunt facute glume pe seama mea chiar daca nu am deranjat pe nimeni,gen:"Mama,zici ca esti stalp",sau "A,uite ce fata de tocilar are, un ratat", etc.Asa va fi toata viata sau doar acum in liceu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am uitat la poza ta și, sincer, ești frumușel happy De obicei tocilarii sunt tratați urat în școală din cauza ca e idea asta ca tocilarii nu au viata sociala, ca ei doar stau și învață și ca note de la școală sunt totul pentru ei, și desigur mai sunt și" băieții rai" care se cred ei smecheri ca se iau de un tocilar. Mai sunt și filmele care portretizeaza a fi normalitate discriminarea elevilor de acest fel. Te rog iartă-mă dacă te-am jignit cu ceva în cele scrise mai sus, nu a fost intenția mea.

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Simplu. Esti inconjurat de prosti. Asteapta sa mai cresti si o sa dai de un colectiv nou, mai dezghetat care o sa te aprecieze pentru ceea ce esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apuca-te de un sport de contact, te va dezgheta si te va scoate din lumea asta fantasmagorica pe care ti-ai cladit-o.Ti-au spus tie toate gagicile cu care vorbesti ca nu prefera tipologia ta? sau care-i treaba de ai concluzionat aberatia asta...
Cat despre poza ta, nu pot spune ca esti frumos dar nici urat, esti decent, intotdeauna e loc de mai bine.Semeni cu Dan Barnahappy

| christall a răspuns:

Pentru ca in sufletul lor te invidiaza. Vei gasi in viata si persoane care sa te admire si sa-ti recunoasca meritele.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima163333 a răspuns:

Vor sa aiba si ei minte si note bune ca si tine.