| avelinacsyu a întrebat:

In mai se organizeaza banchetul de sfarsit de clasa a 8 a, iar eu nu am fost niciodata incantata de aceasta idee, dar am considerat ca ar fi frumos sa merg si sa-mi petrec acea seara importanta alaturi de toti profesorii si colegii mei. Ulterior am aflat ca banchetul se organizeaza cu toate clasele de a 8 a, implicit 4 clase, iar toti vom fi impartiti pe grupulete, clasa noastra nu va fi unita mai deloc. In plus toata lumea are pereche, partener, iar pe mine baiatul pe care l-am intrebaat a spus ca daca nu gaseste pe nimeni, va merge cu mine. Careva sa zica sunt varianta a doua, nimeni de la alte clase nu ma suporta, clasa mea nu va fi unita si ma simt inconfortabil in rochie, dar acest lucru puteam sa il indur-o seara alaturi de colegii mei dragi. Acum nu mai stiu ce sa mai fac... as vrea sa ma duc dar acestea sunt niste obstacole pentru mine. Nu stiu cum sa procedez

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un eveniment unic, care se întâmplă o dată în viață, de la care o să ai amintiri plăcute, dacă te duci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Odata e bachetul ala. Placut sau neplacut nu ai de unde sa stii cum o sa fie daca nu te duci.