| Iuliamalia1222 a întrebat:

..
In ultima vreme nu ma mai inteleg cu mama, nici situația școlară numai e ce a fost.

Aseară mama a venit și m-a certat și a tras în mine de mai multe ori, nici cu ea nu ma mai inteleg deloc în fiecare zi cearta nu exista moment să nu ne certăm și cu școală merge foarte greu. La mate am rămas corigent pe semestrul 1 și nu stiu daca imi iese pe al doilea și sunt clasa a8 a și nu stiu ca să ma fac, eu fac pregătire dar nimic, niciun rezultat încerc să ma implic dar nimic.
Si eu nu învat deloc, așa zic profesorii dar eu ma strădui totuși și ma simt așa nasol... Ajutați-ma cu un sfat va rog.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar ce dumnezeu faci toata ziua, daca nu inveti?

| Iuliamalia1222 explică (pentru Violleta2022):

Câți 49 de ani ai? orice alt copil face

| Violleta2022 a răspuns (pentru Iuliamalia1222):

Orice alt copil puturos face asta, ca ai mei nu au facut dupa ce i-am pedepsit prima oara. Se cheama bun simt!

Dar sincer, spune-ne ce faci tu toata ziua, cand nu esti la scoala?

| Andreeush a răspuns:

Poate nu te străduiești destul de mult să înveți.

| Sofer a răspuns:

Ca nu reușești sa înveți de asta te cearta.

| DanTeSkies a răspuns:

Încearcă să înveți activ, să simți ca iti place ceea ce inveti si sa simți ca inveți pentru tine, nu de teama ca iar te va certa mama ta.