| anonim_4396 a întrebat:

In vacanta de iarna vreau sa ma duc in Germania cu fratele meu( are 22 ani). Vrem sa mergem cu avionul ....imi trebuie pasaport(eu am 15 ani)?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Germania fiind in spatiul Schengen, nu ai nevoie de pasaport, buletinul fiind de ajuns ca act de identitate. Ai nevoie insa de o imputernicire notariala semnata de parintii tai, prin care ei practic certifica ca sunt de acord sa il imputerniceasca pe fratele tau ca tutorele tau pe perioada determinata.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat