| claudiuever a întrebat:

Salut tpu.Incep clasa 8 si imi e destul de frica. Cum pot trece peste ea si ce sfaturi imi dati? funda cel mai bun

Răspuns Câştigător
| Ritsuko a răspuns:

Pai stai mereu ca capul sus, toti o sa-ti faca morala la 5 min, sa nu explodezi. Invata mult in acest an, este decisiv pentru liceu.O sa treaca mai greu, dar o sa treaca iar apoi nici nu-ti vei aminti ca ai avut examen, sau ca l-ai dat. Trebuie sa fii numai ochi si urechi.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Stai liniștit nu ai de ce să îți faci griji.E greu doar la sfârșit când trebuie să dai examenle în rest totul o să fie ca și în clasa 7-a.
Fi calm pe tot parcursul anului și ai să vezi că o să ai de câștigat.

| vocea a răspuns:

Stai calm trece repede o sa iti fie doar de clasa a 8 a mult succes

Răspuns utilizator avertizat
| mary2mary a răspuns:

Si eu trec intr-a opta si m-am propus sa invat mai mult ca-n ceilelti ani. Nu mi-e frica. De ce ne-ar fi? Vor fi ceva emontii, intr-adevar, dar invata (pune mai multa baza in romana si matematica) si va bine! happy