| TheRunner a întrebat:

Incerc sa fiu cat mai scurt. Am o prietena foarte buna, imi petrec aproape toata ziua cu ea, uneori pierd si noptile. Nu asta e problema, chiar este o companie placuta pentru mine. Azi a fost la mine sa vedem un film ceva si noi avem o "joaca" mai ciudata. Ne muscam in principal. Bun, ne uitam linistiti la film si am muscat-o de nas incet. O mai muscasem si inainte si nu avea nimic. Dar apoi am vazut ca a inceput sa planga, prima data credeam ca am muscat-o eu prea tare, dar nu. Am intrebat-o daca e suparata pe mine, a zis ca nu. Eu tot o vad suparata dar nu vrea sa recunoasca. Ea are o relatie la distanta. Vreau cateva pareri in legatura cu asta. Adica daca ar fi suparata, de ce ar fi suparata si astea. A zis ceva de prietenul ei dar nu am fost prea atent atunci. Adica na. Totul bine si frumos si apoi o vad ca plange ca o fraiera. Sa fie suparata pe mine cumva? De ce ar fi suparata? Nu stiu ce sa fac si imi e teama sa nu pierdem prietenia, sa ne certam sau ce o mai fi. Vreau cateva pareri.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate aici chiar nu putem sa ghicim de ce polange fata, asta trebuie sa aflii tu de la ea, fiindca pentru noi este imposibils a o contactam si sa o intrebam.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Te place probabil.

| cevdet a răspuns:

Are ea o durere in suflet. Numai ca nu iti poate spune. Daca nu e legata de acel prieten, atunci tu esti cauza.

| TheRunner explică:

Nu vrea sa imi spuna de ce plange. Mie d-aia imi e frica, sa nu fi intervenit ceva intre noi sa ne indragostim unul de altul. Ca la prietenia asta nu vreau sa renunt nici sa ma omori. V-as da la toti funda, dar nu pot mai multe.

| Violleta2022 a răspuns (pentru TheRunner):

Din pacate, chiar nu avem cum sa te ajutam, atata vreme cat fata nu vrea sa-ti spuna, pentru simplu fapt logic, de altfel, nimeni nu stie ce gandeste ea, nici macar tu, care o cunosti cat de cat.
Motive pentru care poate plange o fata ar fi o multitudine:
- poate plange fiindca isi iubeste iubitul si vrea sa-ti spuna ca nu mai poate fii prieten cu tine
- poate plange fiindca avea dureri mai de ciclu/ burta/ovare
- poate plange din cine stie ce amintiri
- poate plange fara motiv, ca sa te impresioneze
- poate plange ca i-a intrat ceva in ochi
- poate plange fiindca este sensibila, fiind insarcinata cu iubitul
- poate plange fiindca mama ei este bolnava samd

Numai Dumnezeu stie de ce plange o fata, ca noi nu stim nici daca ne omori! Si crede-ma, sunt femeie si am peste 50 de ani si tot nu pot sa pricep de ce unele fete aleg sa planga fara motiv, sau refuza sa spuna motivul.

| TheRunner explică:

Am aflat. era problema cu prietenul ei și cu mine. Că el nu poate ajunge și și-ar fi dorit să faca ce fac eu cu ea. Mi-a zis că îi aduc aminte de el când o musc in special de gat, când o iau în brațe, etc. Relația este unaa la distanta, 1 an, s-au văzut doar o data.

| cevdet a răspuns (pentru TheRunner):

Aha! Este prinsa intre voi doi. Probabil ca il iubeste pe el, dar gesturile tandre vin de la tine si, o debusolezi.