| anonim_4396 a întrebat:

Intr-o saptamana fac 18 ani si nu stiu daca sa imi tin majoratul. Ideea e ca nu sunt foarte popular si nu prea am persoane apropiate. Sa zicem vreo 2 prieteni adevarati in rest cunostinte. As putea chema din clasa chiar daca mai am cunostinte si prin alte clase de a 12-a. Ma gamdeam la vreo 20 de persoane dar dintre care vrro 17 sunt baieti si mi se pare oarecum ciudat. Voi ce parere aveti? Daca sa il tin unde sa il fac? Si o problema ar mai fi cum as putea sa primesc confirmarea de la ei ca sa nu chem 25 si sa ma trezesc cu 5 persoane. As prefera sa scrieti mai mult daca se poate. am nevoie de ceva sfaturi. Multumesc.

1 răspuns:
| Cristina1412 a răspuns:

Buna! Pai intai eu iti recomand sa alegi CALITATEA nu CANTITATEA! Adica, in loc sa ai 20, 30, 40 de invitati si sa nu te simti bine, mai bine ai 4-5 persoane apropiate, dar sa te simti bine si in largul tau.
Urmeaza urmatorii pasi :
1.Fa-ti o lista cu toate persoanele pe care le cunosti
2. Acum din aceste persoane, selecteaza-le pe cele cu care te intelegi mai bine.
3. Spune-le unde si cand iti vei tine ziua
4. Cere-le o confirmare pe loc sau cu o zi inainte
Locuri unde ai putea sa iti ti majoratul:
1.Acasa: Avantajele sunt ca poti avea bautura si mancare la pret mai mic si mai mult, poti sa iti pui ce muzica vrei.
2.In club: daca vreti sa beti o sa te coste ceva si vor fi si persoane straine cu voi
3. Poti inchiria un apartament sau o sala unde sa aduci tot ce tine de mancare, bautura si muzica.

Sper ca ti-am fost de folos. Si La multi ani de pe acum!

Funda?