| anonim_4396 a întrebat:

Intr-o saptamana fac 18 ani si nu stiu daca sa imi tin majoratul. Ideea e ca nu sunt foarte popular si nu prea am persoane apropiate. Sa zicem vreo 2 prieteni adevarati in rest cunostinte. As putea chema din clasa chiar daca mai am cunostinte si prin alte clase de a 12-a. Ma gamdeam la vreo 20 de persoane dar dintre care vrro 17 sunt baieti si mi se pare oarecum ciudat. Voi ce parere aveti? Daca sa il tin unde sa il fac? Si o problema ar mai fi cum as putea sa primesc confirmarea de la ei ca sa nu chem 25 si sa ma trezesc cu 5 persoane. As prefera sa scrieti mai mult daca se poate. am nevoie de ceva sfaturi. Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Inchiriezi un local si ti-l faci cu prietenii/cunostintele alea si rude daca vrei.Ii intrebi mai din timp, daca vor veni sigur sau nu.

| valentinamarinamary a răspuns:

Sunt doua solutii, ori il faci cu astea 20 de persoane si tine cont ca poate unii au prietene etc.Si grabestete cu confirmarea aia nu se sta pana in ultima saptamana, crede-ma eu il am in vara si deja am inchiriat local.Si ar fi dragut sa il faci calumea ca odata in viata ta faci 18 ani.Sau ai putea prieteni apropiati acasa sau ii scoti in oras si va distrati cum stiti voi si intre voi, si gandeste te mai repedewinking!