| RobertAlvarez4444 a întrebat:

Intrebare in special pentru cei in cuplu:
Imaginati-va ca un baiat vine la tine(daca esti baiat) si iti zice sa te desparti de iubita ta ca sa incerce sa se bage el cu ea. Cum reactionezi, avand in vedete ca el e vizibil mult mai puternic decat tine?
Sau voi fetelor, cum reacfionati daca aflati ca i s-a intamplat una ca asta iubitului vostru?
Funda

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tu înveți arta marțială aikido unde te folosești de puterea adeversaului ca să îl dobori.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iubitul meu ar fi atacat de un tupesit, ca sa ne desparta si sa se bage el in relatie cu mine, i-as trage un sut direct in bose ori un pumn in nas, ca nu dau o ceapa degerata pe rahatii care se dau cocosi si fac asa ceva.
In plus, trebuie sa fii prea prost, ca sa nu stii ca dragoste cu sila nu poti face cu fata aia, ca nu poti sa o posezi, manipulezi sau fortezi, sa te placa.
Niciodata, dar absolt niciodata nu m-as uita la un rahat de om, care incearca sa ia ceva prin forta.

| Eireann a răspuns:

Daca prietenul meu at renunta la mine din motivul asta, duca-se ca nu ii mare pierdere. Cat despre tipul care vrea "sa se bage" cu mine numai dupa expresia asta deja imi dau seama ca nu ma intereseaza.

| Freya1 a răspuns:

Dacă iubitul meu ar pati una ca asta sigur iar f...e sertarul ăluia.Cum sa zică către el "ba lăsați femeia ca sa o iau eu", sigur ar reacționa agresiv verbal si la nevoie fizic.
Eu ce pot sa fac, il intreb ce a zis si facut si aia e ca nu i-au in seama toti prostii.Eu stiu sigur ca nu as avea treaba cu un astfel de om.

| Andreeush a răspuns:

În primul rând tipul ăla ar trebui să fie nebun să creadă că ar putea să se bage în relația mea.
Oricum astfel de persoane nu merită băgate în seamă.

| Maia55 a răspuns:

Îl tratezi cu indiferență, dacă iubita ta te iubește nici nu îl va observa. Din perspectiva mea acel băiat este un pampalau. Tu trebuie sa îți vezi de relația ta și sa nu le dai atenție celor din afara ei.