| AlexOw a întrebat:

Salut TPU,is trist, am 4 de 4 la mate (chiar si la teza),is praf la mate, cam ce se intampla la o corigenta?

6 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Simplu. Dai un test din toata materia anului.
Inca ai putea sa mai inveti ca sa indrepti notele. Daca nu, inveti toata vara.

| Andreeush a răspuns:

Nimic, rămâi corigent pe primul semestru.
Însă trebuie să înveți mai bine pe al doilea semestru pentru a ieși media anuală minim 6 la mate.

| DevilRock a răspuns:

Ramai corigent pe primul semestru. Ori inveti pe al doilea semestru pentru a trece clasa ori inveti la vara.

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Buna, eu am dat corigenta anul trecut. Am avut media 3 pe ambele semestre, chiar la mate. Daca nu treci pe al doilea semestru, cu media 6, in toamna dai corigenta. Va grupeaza intr-o sala, o sa trebuiasca sa trageti cate un biletel cu subiecte pe el. Daca nu treci corigenta, vei da o reexaminare, cu un alt profesor care consta in acelasi tip de test. La corigenta se da materia mai importanta. Daca ai intrebari, o sa te ajut.

| ywar a răspuns:

Esti patraru! Adica ai putea avea chiar peste 10, adica 16.
Ce sa zic, esti constant, imi plac oamenii constanti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe vremea mea, cand aveai o corigenta, trebuia sa strangi bani, cu ceilalti care au ramas corigenti, si te duceai frumos ori cu banii, ori cu un parfum scump, o cutie de bomboane, flori cate un buchet de fiecare corigent laughing
Desigur ca erau si de-aia care ziceau,
-du-te baaaa, ca eu am invatat, eu nu dau nici un ban, iau pe merit.
Si desigur ca profesoara trebuia sa lase si 1-2 corigenti, sa nu ii treaca, ca nu ii putea trece pe toti. Sper sa fii in tabara cealalta, vortiti intre voi, strangeti bani si vedeti voi. laughing