| Razvan99176 a întrebat:

ma numesc: razvan am 16 ani sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica-informatica, si pe viitor ma intereseaza sa urmez o facultate de Jurnalism ( cred ca asta este) eu as vrea sa devin Cameraman in industria Filmelor, si nu stiu ce facultate trebuie sa fac sa devin cameraman de facultatea de jurnalism iar dupa aia un master in cameraman sau cum, ca eu nu inteleg? / ma poate ajuta cineva eu ma descurc de minune sa zic asa la Limba romana si am scris 2 carti inspirate din Stapanul inelelor si Harry Poter si am primit laude de la profesori de romana si m-ar interesa sa urmez o facultate de cameramani sa pot lucra in Romania sau afara in industria filmelor ( eu ador filmele Fantasy ) ma poate ajuta cineva ce pot sa fac unde ma pot duce? / si ce se face la facultatea de jurnalism? dau funda va multumesc foarte mult, cu respect Razvan.

2 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Nu ai nevoie de studii superioare pentru a deveni cameraman, ci ai nevoie de niste studii de specialitate
http://www.spatc.ro/scoala/
http://www.intactmediaacademy.ro/cursuri/cameraman-fotoreporter/

| Andr3y007 a răspuns:

Trebuie sa te mai interesezi si in alte parti.