| VaduvaSebastian a întrebat:

Salut TPU, Ma poate lamuri si pe mine cineva cu o explicatie sau un raspuns la ce inseamna "Combinat"?
Tot aud la baieti (Nu la toti) ca se baga la combinatii poate as fi greu de cap dar poate sa-mi zica si mie cineva, ce inseamna? Multumesc in avans.

Răspuns Câştigător
| Luca3472 a răspuns:

Salut, pe limbajul de strada,, combinat" poate fi folosit in mai multe feluri.
1. m-am combinat cu o tipa(s-au pus in relatie)
2. am o combinatie cu un baiat(au o afacere, fac un lucru impreuna)

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Afaceri ilegale, droguri, contrabanda, mafie sau pornoșag cu femei - fete

| Violleta2022 a răspuns:

"A combina" inseamna: a amesteca, a impreuna
https://dexonline.ro/definitie/a%20combina

| sierra1 a răspuns:

Lăsând vocabularul de cartier, un sinonim ar fi : a relaționa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna a te intovarasi cu cineva, a relationa.