anonim_4396
| Anonim întreabă:

Salut TPU!

Mă puteti ajuta? Fratele meu trece in clasa a-8-a si imi fac grij pentru el cum isi face si el, este legea asta ca daca ia sub 5 se duce la profesionala, cum sa-l incurajez? Că nu vreau să ajunga rau, eu am terminat scoala de mult si nu mai stiu cum era pe atunci (10 ani)pe el il incurca Katalin ala de pe YT si mereu primeste notificare si-l distrage, cum pot rezolva asta?

Răspuns Câştigător
| InstructorDeIubire a răspuns:

Fa-l sa invețe in sesiuni de 2 ore 10 min pauza de 3 ori. Pe mine m-au ajutat snak-urile (biscuiți, cipsuri, sucuri) ca sa imi mentin motivatia. Succes fratelui tau! Eu trec acum clasa a 9 a

Răspuns Apreciat de Editori
| ContAbandonat04082020 a răspuns:

Și dacă intră la profesională care e problema? Poate i s-ar potrivi mai bine decât un liceu. De la profesională iese cu o meserie concretă. Și profesionalele sunt bune.
Știu persoane care au apucat la liceu cu note de 2 și 3, și când au dat Bacalaureatul au obținut note la fel de "strălucite". Liceul nu este pentru toată lumea.
Fratele tău nu are motive să se îngrijoreze. Dacă nu obține notă de trecere nu înseamnă că o să ajungă rău.

12 răspunsuri:
| RaulBohorodit0 a răspuns:

Katalin Talent

Răspuns utilizator avertizat
| TOMMYCASH a răspuns (pentru Wizard99):

Mane,te rog frumos să nu mă iei la misto, nu vreau să ajunga la profesionala.

| mudokins78 a răspuns:

Pai Romania mai are profesionale?

anonim_4396
| Anonim explică:

Https://www.tpu.ro/......sa-citesc/

No,ce să vezi, se pare că tu eşti fratele.;)

| TOMMYCASH a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu si Fratele meu foloseam acelasi cont de TPU, pana si-a resetat telefonul si nu s-a conectat, asa ca am ramas doar eu.

| Ineys a răspuns:

Lasa ca mai avem nevoie si de aia cu ciocanu.
Prea multi stau la birou.