| JamesWatson a întrebat:

mă puteti ajută vă rog cu raspunsul la următoarea întrebare:
De când începe a 2 jumatate a vieții?
Am cautat pe google dar tot ce găsesc sunt cărți.
Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu știi exact când o să mori, nu ai de unde să știi unde este jumătatea. De aceea nu găsești pe Google.

| Furnicuta000 a răspuns:

Dupa 50 ani e ideal dar din pacate oamenii incep sa moara mult mai devreme. S-au cam dus vremurile in care oamenii traiau pana la 80-90 ani, foarte multi mor pe la 50-60 ba chiar mai devreme din moment ce bolile cardiovasculare, cancerele sunt in floare, dar mai sunt si alte cauze.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Pe la 40 de ani. Cu ani in urma am cumpărat o carte care se intitula "După 40 de ani". Era scrisa de un medic, femeie, dar nu ii rețin numele. Nu am apucat sa o citesc pentru ca am imprumutat-o unei cumnate si data a fost. Cartea trata modificările apărute in organismul omului după 40 de ani. De fapt cam de la aceasta vârstă omul începe pas cu pas sa îmbătrânească.

| Felissa13Eden a răspuns:

Dupa 50 de ani