| anonim_4396 a întrebat:

Măine ies cu o fata si nu prea stiu cum sa ma comport cu ea. cand o vad o salut si o pup pe obraz? Si dupa o intreb daca e bine? Unde vrea sa mergem? Si dupa? Cand ajungem acolo si ne asezam jos ce o intreb? Imi spuneti cateva argumente, intrebari ca sa mentinem o conversatie lunga?

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Cel mai bine este sa nu te duci niciodata cu un scenariu facut, pentru ca nu se potriveste socoteala din targ cu cea de acasa. Conversatia va decurge de la sine. Fii tu insuti, ca ea sa te placa pentru ceea ce esti. Poti sa te gandesti din timp unde sa mergeti, dar trebuie sa ii ceri si ei parerea, poate nu este de acord. Fii un gentelman, intra primul in local si tine-i usa, trage-i scaunul sa se aseze. micile detalii fac diferenta. Bafta!

| OldSoul a răspuns:

De ce... iti faci atatea griji?
Ia-ti... cu tine la intalnire, si aia e.
Ea iese pentru a fi in prezenta ta nu pentru a-ti provoca tie 20 de temeri stupide.
Daca stai cu temerile astea sigur vei gafa.
Asa ca cel mai bine fa totul instant cum iti trece prin cap, si fii tu insuti, ca degeaba iti spunem noi ce sa vorbesti cu ea, daca nu ai incredere in tine, te vei da de gol.

Ia uita-te la clipul asta https://www.youtube.com/watch?v=_Rgp7QiqOIQ si la celelalte clipuri ale lui.
Imi multumesti tu maine dupa intalnire;)

| NAT0 a răspuns:

De fapt. nu o întrebi tu unde mergi. te gândtești tu de dinainte unde vrei s-o duci. Dacă vrei s-o mai și impresionezi poți să-i iei și un trandafir că-i 10 lei și da, dacă vrei poți s-o pupi și pe obraz că nu te mușcă. Normal poți s-o duci la un suc, într-o cafenea.
Cum te simți?
Ce ai făcut zilele astea?
Ce ai de gând să faci mâine?
Ce vrei să faci după liceu? dacă sunteți la liceu.
Vrei să dai la o facultate? dacă sunteți la liceu.
La ce liceu vrei să intri? dacă ești a 8a sau mai mic. (generală/gimnaziu)
*Dacă nu te întrebă și ea „Tu?" îi spui tu ce ai făcut zilele astea/ ce ai de gând să faci/ ++ restul. Și apoi taci și o lași și pe ea să întrebe ceva, dacă întreabă de ce nu mai zici nimic, îi spui că aștepți să te-ntrebe și ea ceva.
În fine, după tot la final o conduci acasă sau mai mergi cu ea printr-un parc că poate aluneci pe gheață și îți rupi piciorul și o să-i fie milă de tine și.rolling on the floor În fine, după o plimbare o duci acasă și îi zici că te-ai simțit foarte bine alături de ea și că ai mai vrea să mai repeți această experiență și poți s-o întrebi în ce zi mai e ea liberă. dacă-ți spune că mai e liberă... joi sau vineri sau sâmbătă sau când e ea liberă tu spui că nu poți că e ziua pe care ți-o dedici ție și dacă te-ntreabă ce faci în ziua aia, îi zici că-i povestești la următoarea întâlnire. Așa o să zică altă zi și o să-i spui că e perfect și gata, o iei în brațe și poți s-o săruți dacă vrei asta, dacă trage capul, îi zici că e bine, data viitoare cu un zâmbetul pe față.laughing

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Fi relaxat şi poartă-te normal. Ai încredere în tine, dar nici să nu fi prea încrezut. Mergeți la o cafenea sau la un restaurant şi apoi o plimbare prin parc.