| Aztecul a întrebat:

Salut TPU!
Mi-am deschis un cont de Insta și pe contul de Facebook am câteva persoane blocate și vreau sa știu unde trebuie sa intru ca să ii am blocați și aici pe Instagram fără sa caut fiecare persoana în parte.
Dau fundă!

1 răspuns:
| POPTeodora a răspuns:

Nu poți. Totuși, dacă ii ai la contacte e chiar de folos, poți da sincronizare contacte și poate ii găsești pe acolo. Block bănuiesc ca ști sa dai. Dacă nu ii ai la contacte, îmi pare rău... Poți de altfel sa îți ți contul pe privat și sa decizi tu cine te urmărește și cine nu, recomandarea mea e sa nu accepți la conturile cu putini urmăritori dar care urmăresc multe persoane pentru ca probabil sunt fake. Dacă ți se pare ca unul din conturile pe care le ai la block ți.au dat follow, le dai block. Cea mai sigura soluție este cea cu contul privat