| barbuandrei7 a întrebat:

Salut TPU,mi-am murdarit puloverul cu mina de pix, cum fac ca sa o curat.
Cel mai bun raspuns va primi funda!

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Încearcă într-un colţ cu diluant, depinde de material.

| Liviu a răspuns:

Mina de pix, sau de creion?

evenso
| evenso a răspuns:

Incearca sa indepartezi pata cu spirt, daca nu merge atunci spala cu lapte zona patata.
Un alt sfat este sa pui intr-un recipient cu apa calduta si sa torni un pic de vanish apoi spala usor cu omo.
Am auzit (dar nu am incercat) ca se da locul patata cu spray fixativ.

| pozeanimate a răspuns:

Cu lapte spala doar locul unde e cu pixul
sau alcool etilic, desi se poate decolora zona afectata de pix