| BlackRose03 a întrebat:

Salut TPU! Mi am pus piercing in limba ieri si nu stiu daca ar trebui sa l dau jos ca sa l curat. Citisem undeva ca nu ar trebui indepartat decat dupa 30 de zile de la procedura, altundeva ca trebuie curatat zilnic, inclusiv cand se vindeca. Pe net am cautat dar nu am gasit raspunsul. Deci?

Răspuns Câştigător
| AlexandruInu a răspuns:

Salut.
Nu il da Jos, este foarte repede, abia l-ai facut.
Si nu trebuie dezinfectat momentan.
Ai grija ce mananci si ce bei.
Ai grija la igiena orala ca sa nu se infecteze.

| BlackRose03 explică (pentru AlexandruInu):

Si cand trebuie sa l dau jos o fac singura sau merg undeva sa l curete?

| danaieladaniela a răspuns (pentru BlackRose03):

Poti sa o faci singura, nu trebuie sa mergi undeva.
Dar lasa-l macar o luna ca rana sa se vindece cum trebuie.
O versoara de a mea asa a facut.
Multa sanatate si numai bine!

3 răspunsuri:
| AlexandruInu a răspuns:

Nu da jos nimic, este o rana deschisa, se v-a inchide in cateva ore daca îl dai jos plus ca te va durea sa îl pui. Lasa-l macar o sap si atentie la ce mananci sau bei, si spala dintii de 3 ori pe zi.