| Marin321 a întrebat:

Mi-au spus niste prieteni ca merg la maresi imi inchiriaza si mie o camera la pensiune cu 150 pe noapte. Si stam 3 nopti.
Am zis ok
Ajungem aici si cel care a facut rezervarea imi spune ca pentru mine in prima noapte nu are camera si dorm la unul dintre ei. Zic ok oricum nu stau diseara sa dorm. Si zic sa ii dau banii pe urmatoarele doua nopti daca in prima nu stau. Ii dau 300 de lei si dupa imi spune ca mai trebuie 150.
Si eu ii spun "Pai de ce? Daca nu au camera disponibila in prima noapte "
El imi spune ca femeia de la receptie i-a luat banii pe 3 nopti si ca nu i-a spus pentru ca s-a plans femeia aia ca trebuie sa plateasca nu stiu ce comisioane.

Acum am intrat in camera si e o camera mare cu baie proprie si clar e mai scumpa dar eu nu am cerut asa ceva, eu am vorbit cu el de acum doua luni 450 pe 3 nopti, 150 pe noapte.

Nici nu prea am bani de aruncat, voi ce ziceti sa fac?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Asa se intampla cand ai incredere in prieteni

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să dai banii, că nu ai încotro, iar altă dată să nu mai mergi cu ei.

| mudokins78 a răspuns:

Ala vrea sex!

| christall a răspuns:

Initial a fost vorba sa platesti 150 lei pe noapte. Pe 3 nopti 450 lei. Corect?
El ti-a cerut o data 300 lei, plus 150 inseamna 450 lei.
Intereseaza-te la receptie daca tariful este pe camera sau pe persoana.
Daca pretul este pe camera si in prima noapte ai impartit camera cu altcineva, atunci trebuie sa platesti jumatate din tarif, adica 75 lei.
Daca tariful este pe persoana si ti s-a dat un loc de dormit, atunci 150×3=450 lei.Nu intereseaza pe nimeni de la pensiune daca ai dormit sau nu. A fost alegerea ta.