| anonim_4396 a întrebat:

nu am avut nici-o data o iubita si cred ca arat destul de bine,faza e ca ma emotionez si nu stiu cum sa ma comport cu fetele,ma balbai, nu prea gasesc subiect de discutie cu fetele si asta e o problema mare, am stat cu o prietena 30 de minute in autobuz si nu am scos nici unul un cuvant, si nu inteleg de ce fetele stau cu alcoolistii astia prosti care le bat si fac panarama, adica am vazut multe fete frumoase care stau cu alcoolisti. Credeti ca voi gasi si o fata pentru mine? am 16 ani, nu consum deloc alcool si nu fumez, sad

5 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Pfoai, probleme de introvertiti. iar.
Probabil ca fetele alea au vazut ceva la alcoolisti, intr-un fel sau altul, ca ar fi culmea sa gandim toti/toate la fel. Daca sunt frumoase asta nu exclude faptul ca pot fi si proaste.
O fata gasesti tu, pana la urma, dar aici e ca in bancul ala cu omul care striga la dumnezeu "eu de ce nu castig niciodata la loterie?" dar el nici macar nu isi ia bilet.
Ideea e sa incerci, sa cauti, ca fete sunt peste tot, intra in cercuri noi de oameni si cel mai important, vorbeste cu fetele alea, cauta un subiect cu care sa incepi si daca ramai fara idei, gandeste-te mereu la intrebari, rahaturi banale dar nu idioate.d-alea gen "vai ce frumos e afara", ca intri in friendzone laughing Chestii care sa se duca spre zone de interes comun, complimente, idk. Si de iesit in oras sau chestii d-astea nu trebuie sa fii bogatan sau stiu eu, ca asa poti sa te plimbi prin parc, sa gasiti un loc "special", de obicei intalnirile la restaurant sau in cluburi/locuri "fitoase" sunt nasoale, parerea mea, daca vrei sa fii deschis si n-ai avut o prietena, o sa o dai in bara in chestii d-alea, mai bine iesi pe-afara sau du-te prin locuri in care sunt mai multi oameni, mai deschise, nu asa face 2 face laughing daca iti e ca te intimidezi repede.
A da, si sa fii hotarat, sa ai un caracter, adica na, sa nu fii invizibil/inexistent, sa iti zici parerea despre lucruri, chiar si despre o fata, chit ca te gandesti ca o sa zici ceva aiurea. daca nu zici absolut nimic nu e diferit, poate chiar mai nasol. deci nu prea ai de pierdut.
Good Luck happy

| anonim_4396 explică (pentru TheRealFantasy):

Mersi frate rolling on the floor)

| Alynaaa1234 a răspuns:

Ai putea sa începi sa mergi la psiholog, mersul la psiholog nu e un lucru rău și îți dă foarte multă încredere în tine. Și zic asta din propria experiență laughing. Good luck

| anonim_4396 explică (pentru Alynaaa1234):

De ce zici asta? m-ai vazut in realitate?

| Alynaaa1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, habar nu am cine ești, doar voiam să te ajut cu un sfat.