| Dyxy2345 a întrebat:

:* Nu stiu cum sa incep..Este un baiat la mine in clasa pe care il iubesc..am fost impreuna dar ne-am despartit. dupa ce ne-am despartit am incercat sa uit de el dar vazandu-l de fiecare data la scoala nu pot! Imi puteti da niste sfaturi cum sa fac sa uit de el si trecutul nostru!

Funda! :*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti uita cat ai bate din palme.
A fost o etapa importanta din viata ta si e de preferabil sa o accepti asa cum a fost, cu bune si cu rele! Daca a fost o relatie ''esuata'', nu trebuie neaparat sa dramatizezi si sa zici ''gata, vreau sa uit tot''Si de vrei, tot nu poti.Priveste partea buna a paharului. poate ai invatat ceva din aceasta relatie, ceva ce te va ajuta enorm cand vei forma un cuplu cu altcineva.
Incearca cat de mult poti sa nu te mai gandesti la el.Cand simti nevoia sa-i privesti pozele, fa altceva. Ignoranta si indiferenta sunt cele mai bune ''arme''. Treptat, interesul pentru el va scadea.
E important sa stii ca din moment ce ai iubit o persoana, mereu va ramane intiparita in sufletul tau...
Iesi si cunoaste alti baieti.La un moment dat, te vei indragosti de altcineva si iarasi vei simti fluturasi in stomaccc. Hehe.

Noapte buna happy

| PiinkSmiile a răspuns:

Hey!

E greu sa uiti pe cineva pe care inainte l-ai iubit foarte mult, mai ales daca il vezi in fiecare zi la scoala.Iti vine sa te dai cu capul de pereti! angry

Ca sa-l uiti pentru o perioada de timp(niciodata nu-l vei putea uita pentru totdeauna), cele mai bune metode sunt:
1. Poti incerca sa-ti faci prietenii noi, ori sa petreci mai mult timp cu CMBP(cei mai buni prieteni)

2. Poti sa petreci mai mult timp cu familia, sa te ocupi cu niste activitati, sa scrii povesti ca sa nu te mai gandesti la el. Poti face orice vrei.

3. Poti sa-ti faci un nou prieten(iubit) ca sa-l uiti

Poti face mai multe lucruri ca sa-l uiti, dar acum depinde si de tine! Adica noi putem cei de pe TPU sa-ti dam sfaturi, iar tu sa nu le folosesti.E foarte greu sa uiti pe cineva, nu e ca si cum ai bate din plame si s-ar intampla o minune!

Ajuta-te singura! Doar tu o poti face! Iti spun din propria experienta!

In orice caz, SUCCES!

| Gahbryella a răspuns:

Sa il ignori nu este cea mai buna solutie..incearca sa te orientezi si tu catre un alt baiat si vorbeste cu el, nu schimba nimic in comportamentul tau..asa o sa zica, ca faci asta imntentionat..aratai ca si tu ai trecu peste si totul o sa fie binehappy..nu se stie niciodata ce se poate intamplawinking

| Anonimus12468 a răspuns:

Pot sa te intreb in ce clasa esti? Ca sa-ti dau un raspuns cat de cat

| PatrisuK a răspuns:

Incerca cu un alt baiat

| AnneRoseRock a răspuns:

E interesanta treaba, avand in vedere ca o gramada de fete se confrunta cu problema ta.

Aici e vorba de vointa si de ceea ce iti propui, de fapt.
Incearca sa ii vezi si pe ceilalti baieti si incearca sa iti iei mintea de la el.
Nu te rezuma la el.
Nu e inceputul si nici sfarsitul lumii, corect?
Amintirile, bineinteles, vor ramane cu siguranta, dar nu te baza pe faptul ca, daca vrei, imediat si uiti.

Fa ceea ce iti place, fara sa te gandesti la el.
Ignora-l in pauze, nu-i cauta compania, tine-te departe de el si socializeaza mai mult cu prietenii tai.

Sper ca te-am putut ajutawinking!