| Katherine2111 a întrebat:

Salut TpU! Nu știu de ce mă consider proastă.Am dificultăți în vorbire (nu mă refer la bâlbâit) spun unele cuvinte greșit sau chiar niște cuvinte care nu au legătură cu propoziția.Chestia asta mi se întâmplă foarte des și uit foarte repede anumite chestii.Un remediu sau ceva? Dau fundă, mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Elide a răspuns:

Nu ești proastă, așa pățeam și eu, nu înțelegeam ce se întâmplă cu mine, in schimb, m-am pus pe citit, la greu, acum nu mai întâmpin nicio dificultate in exprimare

| Vanessa345 a răspuns:

Poate treci printr-o perioada... ai probleme cand vorbesti cu cineva, ai emoții? Încearcă sa ai mai multa incredere in tine, citește pentru a-ti dezvolta vocabularul, implineste-ti orele de somn, acestea sunt foarte importante.