| Raressssss222233337777 a întrebat:

Salut TPU,
Recent am cunoscut o fata pe insta, am vorbit cu ea atunci toata noaptea, e o fata foarte frumoasa, din vorba in vorba s-a ajuns sa-mi spuna ca acum 6 luni s-a despartit de fostul ei (il cunosc pe baiatul respectiv) si inca nu poate sa treaca peste, imi dadea vocalele plangand si suspinand cand imi povestea cat de dor ii e de el si etc. Apoi mi-a povestit tot ce i-a facut baiatul ala, se comporta f f urat cu ea, a inselat-o si mai multe lucruri, iar ea il ierta mereu pe motiv ca "il iubeste". I-am spus ca nu inteleg ce e in capul ei de inca mai sufera pentru el dupa tot ce i-a facut si mai tarziu am concluzionat ca probabil nici ea nu stie. Astazi imi daduse iar mesaj plangand din acelasi motiv, intrebarea este, cum as putea sa o ajut sa treaca peste el? Pentru ca sincer ma simt destul de atras de ea si am o presimtire ca si ea simte la fel; )
Luati in vedere si faptul ca mi-a spus ca inca il iubeste (asta la inceputul conversatiei despre el, dupa imi spunea ca e un nenorocit si ca o sa faca tot ce poate sa-l uite, women moment) si ca ea nu a mai fost atrasa de niciun baiat de la despartirea de el. Eu am 16 ani, ea 15.
Mersi anticipat de sfaturi si urati-mi bafta.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nul va uita deloc poti sa faci ce vrei dar aia ramane cu stampila fostului pe creier. Mai ales avand sub 18 intensitatea suferintei e mai puternica sau se poate spune ca a inceput futaceala prea devreme

| Adry05 a răspuns:

E atrasă pe naiba, vorbește cu tine să umle lipsa ăluia, vrei să fii pansament sau psihologu ei?

| Crescent a răspuns:

In primul rand, chiar nu inteleg de ce se plange la tine. Ma gandesc ca daca chiar suferea asa, o facea in linste. Poti sa incerci totusi sa schimbi subiectul cand se ajunge la el. Incearca sa o faci sa nu se mai gandeasca atat de mult la asta.

| EllaAndreea1655 a răspuns:

Sigur ca o poti ajuta, desi inca tine la el constientizeaza ca trebuie sa l uite iar daca are ambitie o sa l uite. La inceput trebuie sa aveti o relatie de prietenie si una stransa iar in timp sa vedeti daca vrei sa fiti impreuna. Vorbiti mult si deschis, aratati va unul altuia ca puteti avea incredere unul in altul. Ca sa l uite trebuie sa se debaraseze de orice legat de el si sa inteleaga ca suferinta v-a trece. Ai grija de ea, spor