| StefanCristi a întrebat:

Salut tpu.rom mama mea a ieșit din carantină astăzi, se poate ca virusul să rămână în corp 37 de zile? Eu pe net m-am documentat și așa mai spune mama, mi-a spus că i-a transmis medicul că trebuie să ne ferim, este adevărat cu cele 37 de zile? Eu nu mai înțeleg nimic, eu știam că o persoană infectată nu mai are Corona Virus dacă a stat 14 zile în casă, așa am înțeles de la TV că după 14 zile te vindeci. Păi atunci de ce nu s-a dat decret să stea persoana respectivă 37 de zile în casă?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Studiile de pana acum arata ca esti contagios in primele 14 zile.
Dar virusul poate ramane in organism si cateva luni, dar nu mai e transmisibil.
Cel putin asta zic studiile facute pana acum.

| Furnicuta000 a răspuns:

Se poate dar mai rar. Mai stii cand au fost primele cazuri la noi si oamenii erau tinuti in spital si 3 luni pentru ca tot ieseau pozitivi?

| StefanCristi explică:

Ms mult de sfat tpu.ro. Cinr se pricepe la Stream pe Facebook aș dori să mă apuc streaminguri împreună cu fel și fel de jocuri dar nu mă pricep mă poate ajuta cineva prin intermediul Team Viewer?