| Patrick20061997 a întrebat:

se poate monta la o mașina la faruri banda din aceea cu leduri cu telecomandă dacă înțelegeți cu vreau sa zic gen dacă se poate pune banda cu leduri in faruri și să schimbi culoarea la banda dar in faruri

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, legea nu permite asemenea modificari. Farurile trebuie sa aiba culoarea alba, pentru a nu distrage atentia celorlalti soferi, provocand accidente pe sosea.

Dar poti sa-ti montezi ledurile alea la interiorul masinii, sau pe masina de jucarie ori in pomul de craciun, unde le poti admira doar tu in voie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De pus tu poti sa pui
dar nu vei trece itp ul in veci si daca te prinde politia ramai fara talon