| Roby299 a întrebat:

știe cineva cum sa scap de coșuri?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Inlaturarea lor nu e usoara, dar trebuie cu multa rabdare. Aparitia lor sunt de mai multi factori. In primul rand, alimentatia. Tot ce asimilam, mancam, se va reflecta asupra exteriorului nostru. Daca tu ai o alimentatie proasta,, junk food", atunci sa nu te miri de ce le ai. Alta cauza sunt dulciurile, incearca sa le reduci. De exemplu, daca mananc multa ciocolata imi apar cosuri. O alta cauza este hidratarea. Pot spune ca este printre cele mai importante. Trebuie minim 2L pe zi. Alta problema ar fi igiena. Nu spun ca nu te speli, nu ma intelege gresit. Poate ai un prost obicei sa pui mainile murdare pe fata, nu te speli calumea pe maini, trebuie sa te speli mai des pe fata, vara de mai multe ori, iarna de 2 ori. In fine, astea sunt cateva cauze. Cel mai bine este sa ceri sfatul unui profesionist. Du-te la dermatolog

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te duci la dermatolog

| Violleta2022 a răspuns:

Cu apa calda si sapun!
Cosurile sunt depuneri de praf si impuritati in porii pielii. Porii se astupa si se infecteaza, aparand cosurile pe fata (acneea).

| Andreeush a răspuns:

Sunt diferite creme împotriva coșurilor, poți merge și la un dermatolog.

https://www.libertatea.ro/stiri/cum-scapi-de-cosuri-2109330/amp