| FilimonTamaraIoana13 a întrebat:

stiti ceva carti interesante si cu pagini pana la 500! as vrea ceva idei deoarece nu-s ce carti sa incerc, pana acum nu prea am gasit carti interesante si bune!

Răspuns Câştigător
| Emanuelm a răspuns:

Incearca Idiotul, Fratii karamazov, Crima si Pedeapsa. Toate scrise de Dostoievski toate interesante si peste 500 de pagini

6 răspunsuri:
| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Marile sperante de Clarles Dickens.
Lectura placuta!

| ραтяίcία a răspuns:

Laleaua neagra
cartea junglei
baltagul
copiii capitanului grant big grin

| Roshketz a răspuns:

"Confesiunile unei masti" - Yukio Mishima (In jur de 200 de pagini, difera de la o editura la alta)

http://www.humanitas.ro/humanitas-fiction/confesiunile-unei-m%C4%83%C5%9Fti Uite aici poti sa si citesti cateva pagini sa iti faci o idee.

| ladybug11 a răspuns:

"De ce iubim femeile?" Mircea Cartarescu

"Legendele Olimpului 1 "

mai multe... in librariile Humanitas gasesti carti foarte bune tongue

| AҜane a răspuns:

Eu am citit si mi-a placut,,Palatul Rasului,,;,, Matilda,,;,, Ordinul secret al fetelor de pe strada Caramel,,. Depinde ce varsta ai... eu am 13 si mi-au placut

| Kara_2955 a răspuns:

Mie mi-au placut f mult "Cei 3 muschetari" alexandre dumas[am citit toata colectiaa]...este interesant si "Winnetou"karl may big grin baftaaa