| CameliaGabriela13 a întrebat:

Stiti vreun site sau aplicatie unde sa introduc o problema de informatica si sa imi rezolve in c++? Un fel de photomath?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu se poate, ca problemele sunt scrise si ele intr-o limba, trebuie inteleasa de cine vrea sa o rezolve si apoi sa scrie codul respectiv.

Daca doresti ajutor, poti sa intrebi oricand aici ce nu ai inteles si unde te-ai incurcat sau poti sa intrii pe diferite grupuri de pe Facebook de exemplu sau Reddit, unde se gasesc persoane sa te ajute.

Si nu uita, orice poate fi rezolvat cu muuulte cautari pe Googlewinking

Zi faina in continuare!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ar fi?
ar iesi programatorii in somaj

| Anuket a răspuns:

Facebook, la grupuri de informatică. Dar ar trebui să faci singură măcar o parte din program.

| CameliaGabriela13 explică (pentru Anuket):

Ideea e ca eu nu am o aplicatie ca sa execute programul si profesoara nu intelege asta, vrand sa ii trimit teme si tot prin c++, iar daca incerc, de cele mai multe ori e gresit si de aia as fi vrut macar ceva care sa iti spuna unde ai gresit

| suntserios a răspuns (pentru CameliaGabriela13):

Pai voi la scoala nu ati auzit de compilator de c++?

| Anuket a răspuns (pentru CameliaGabriela13):

Codeblocks, îți spune orice greșești, doar trebuie să citești erorile.

| Anuket a răspuns (pentru Anuket):

Dacă nu ai calculator/laptop merge și CppDroid.

| CameliaGabriela13 explică (pentru Anuket):

Ok, multumesc!

| Capsi a răspuns:

Din pacate nu, dar am dat random de el :)) https://www.olx.ro/......eiZy2.html