| Akhen a întrebat:

Sunt a 8-a, anul acesta sustinand Evaluarea Nationala. Eu vreau sa intru la un liceu bun din oras pe un profil uman(filologie sau stiinte sociale), doar ca sunt praf cu matematica, am incercat sa o invat, dar nu o inteleg si imi este teama ca o sa iau o nota mica la examen si voi mai putea intra la ce profil vreau. Fac si pregatire, dar tot nu inteleg. Aveti vreo idee cum pot invata?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă până acum nu te-ai lămurit cum poți învăța, atunci e nițel cam tâziu.

| TheJoke97 a răspuns:

Doar incearca sa iti faci temele si chestiile suplimentare pe formule poti retine ca papagalul dar sunt si persoane logice ca tine, relaxeazate si da-ti putin interesu, daca nu merge, aia e, fie ce o fi, nu te stresa