| alex99tgfsfbjg a întrebat:

sunt antisocială și nu știu cum să-mi fac prieteni și cam am nevoie, n-am cu cine să merg la școală să mă plimb și nici să vorbesc, câteva sfaturi? Fără prejudecăți pls

Răspuns Apreciat de Editori
| Katie1356 a răspuns:

Cauta o activitate extrascolara in care sa te implici ( un sport, un club de lectura, cercetasi, etc) pentru ca de obicei acolo gasesti oameni foarte deschisi si prietenosi care vor face primul pas spre tine cu siguranta. happy

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi în primul rând vorbește și tu cu oamenii, că dacă stai într-un colț retrasă normal că nu-ți faci prieteni. apoi înscrie-te în tot felul de activități în și/sau afara școlii unde să cunoști oameni

| Donsavas a răspuns:

Mergi si discuta cu psihologul școlii. E un început.

| Robert17x a răspuns:

Pur si simplu incearca sa te bagi in seama cu oamenii.Chiar si pe net ai putea pentru început. Daca vrei sa vorbim, da-mi mesaj pe insta (@oxygen_x15)