| spiceboy a întrebat:

sunt baiat am 1.83 si 94 kg si nu imi place cum arat intrebarea mea e pot slabi 20 kg adica sa ajung la 74 in 4luni daca da si cum? :d

o dieta puteti sa imi dati?big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, de la multi ai sa auzi multeee variante ( ba incearca aia, ba fa asa ), sunt tot felul de metode dar variante cea mai sigura ( nu neaparat sanatoasa ) e INFOMETAREA. Mananca bine dimineata si la pranz ( sa ai energie pentru restul zilei ) si atat, chiar daca o sa ti se faca foame rau, incearca un fruct, multa apa inainte si o felie doua de paine; evident si sport dar iti trebuie rabdare si timp. Totul sta in VOINTA tawinking.
ps: chestia cu infometarea mi-a ramas in minte de cand am vazut la o emisiune (recent) la televizor despre un mare nutrionist din Romania care a slabit nu stiu cate kg in X luni si ea a spus ca prin INFOMETARE iar realizatorii emisiunii nu stiau cum sa o mai dea la intoarsa sa nu fie un exemplu negativ telespectatorilor straight face

| Dav7id a răspuns:

Nu neaparat,nu trebuie sa iti fie foame pentru a slabi. Fereste-te de mancare in grasime,mananca oua fierte,carne de pui fiarta, salata verde(ajuta foarte mult la slabit era folosita de egipteni cred), salata de rosii si castraveti cu ceapa.Pestele chiar e bun era si pe internet intr-o reteta a unei doamne care a reusit sa slabeasca o impresionanta greutate doar cu peste si nu mai stiu exact ce.Incearca ficatul prajit eu zic ca e bun,lapte,iaurt cu un fruct (cumperi banane le mesteci in iaurt,nu suna bine dar daca vezi gustul,iaurt simplu fara nici o aroma.)Si alergatul face bine, coarda slabesti in obraji de la ea, sala.Salut!