| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat in clasa a 9-a si am si eu prietene fete(doar prieteni), care si ele sunt doritoare de sex(ca mine). Doar ca ele sunt cam inchise la minte si nu cred ca ar vrea sa faca sex fara a avea vreo relatie sau ceva.
Cum le-as putea convinge ca e ceva normal pana la urma si ca viata trebuie traita? Adica cel putin, mie mi se pare ceva mai putin rau decat sa fumezihee hee

22 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai vad ca te contrazici singur. Mai intai spui ca sunt doritoare de sex si apoi intrebi cum poti sa le convingi ca e ceva normal?

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Adica vreau sa zic ca ce fel de fata nu si-ar dori sa-i fie linsa pi**a sau alte lucruri palcute

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu siguranța nu vor sa facă asta de la 14-15 ani și doar așa de distracție, apoi sa te lauzi tu in tot liceul. Te uiți la prea multe filme.

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Singurul lucru care va place sunt banii, sa inteleg

| Bondarel99 a răspuns (pentru RAY):

Bai baiatule, mai demult spuneai peste tot ca fetele care se culca cu cine apuca sunt tarfe si acum zici ca e normal sa faca asta?
Cand o sa ai o fata o sa iti convina sa fie tavalita de toti in clasa a 9 a?

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Mai femeie, eu nu am spus asta, unde ai vazut tu asta? laughing
Eu am spus ca nu suport tarfele, ipocritele, mincinoasele.
De ce sa ma mint ca fata aia e fidela mie?

| RAY a răspuns:

In clasa a 9-a deja se gandesc la o relatie wow,ce urmeaza copii,nunta,mai copii nu va traiti viata,gandire primitiva unde femeia e masina de facut copii atat, fara sa aiba o cariera, un loc de munca, sa fie independenta, sexul nu presupune o relatie

| Lioana a răspuns:

Sexul ar trebui sa existe numai atunci cand exista o relatie serioasa bazata pe iubire intre baiat si fata. Ideal ar fi sa aiba loc numai in cadrul casatoriei.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Wow ce gandire ai de evul mediu

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Ray, stiu ce gandire depravata ai dar nu trebuie sa mi-o arati ori de cate ori ai ocazia.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Nu e depravata omule, tu consideri femeia o masina de facut copii

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Ray tu te-ai uitat cui ii raspunzi sau nu ai mai vazut de nervi? De cand sunt eu "omule"? Si de ce as considera eu, femeie fiind, ca noi femeile suntem masini de facut copii?
Ti-ai pierdut logica in fata sticlei de alcool?

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Trist ca va considerati asa in anul 2018, eu vad femeia intr-un fel, tu o vezi cum era timp de sute de ani vazuta

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Eu cred ca femeia ar trebui iubita si respectata. Nu cred ca trebuie sa detaliez ce inseamna asta, desi poate ca pentru tine ar fi nevoie.
Nu mai exista cavaleri in ziua de astazi asa cum existau mai demult. Moralitatea societății e in regres.
Toate schimbarile astea de mentalitate nu avantajeaza femeia. Faptul ca se doreste sexul inainte de casatorie e in detrimentul femeii. Astfel femeia ajunge sa fie tratata ca un obiect sexual, ceva de care te poti descotorosi atunci cand te-ai saturat de ea. Asta e mult mai rau decat ca femeia sa fie considerata fabrica de copii, cum spui tu.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Si tu visezi la cavaleri pe cal alb

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Nu. Sa vina mai bine pe jos sau si mai bine cu masina.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Esti materialista, bmw seria 6s

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt materialista. Nu m-au interesat niciodata banii. Ai citit toata propozitia sau doar finalul?

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

De ce imi omori sperantele,spunea vazand printsa din castelul TPU, dar ea vrea bmw iar el avea ipotetca pe castel,atunci i spuse,de vrei sa imi vi mandra mireasa urcate pe fereastra,dar ea avea unghiile facute si nu putea sa se urce,el ca un domn cu burta mare statea si radea de mandra lui fara piele, ochii tai ma vrajesc ca luna cand o privesc spunea el, iar ea spunea, daca nu am bmw o sa te vrajeasca palmele mele cand o sa ma urc la tine, dar uite cum printesa de la oras s-a urcat intr-un final si se intalni cu iubirea vieti ei, ce frumos, si soarele stralucea mai puternic si noaptea numai vrea sa vina ca cei doi sa isi implineasca iubirea cereasca

| wpetterssone a răspuns:

Fiecare aleg e când își începe viața sexuală. Probabil sunt mai mai mare decât tine cu 9 ani și încă nu mi-am început viața sexuală.
Aceasta trebuie să fie doar dacă între cei doi membrii este iubire. Nu cred că în clasa a noua există iubire între baieți și fete.
Asemenea fumatului, poate că și sexul este dăunător. E drept că nu s-au făcut studii (eu nu am auzit) în care să se fi concluzionat că sexul este dăunător, însă eu, poate nici la această vârstă nu mă simt pregătit.
Este strict alegerea ta cu acordul unei fete dacă vreți să vă începeți viața sexuală. Doar gândește-te, nu renunța la acea fată după această experiență.
Observ că cei mai mulți oameni uită de iubire, de valori fundamentale și se gândesc tot timpul doar la sex.
Sexul (eu cred) este o formă de reproducere, nu de plăcere.

| Rux04 a răspuns:

Salut. Bravo lor dacă doresc s-o facă doar când vor fi într-o relație. Nu le vei putea convinge. Eu sunt într-o relație cu cineva de 2 ani. În momentul în care faci dragoste te implici și sentimental, sunt altfel experiențele.

| IulianaStieTot a răspuns:

Este foarte simplu, le lasi in pace, pentru ca e mai mult decat clar ca nu vor.