| hypelyz a întrebat:

sunt clasa a 10-a si as vrea sa ma transfer la un alt profil dar in acelasi liceu, si sunt curios daca trebuie ceva examene date, si cat de greu este. eu sunt la electro-mecanica si vreau sa ma transfer la filo, media o am mai mare decat ultimul elev de la filologice, dar nu stiu cum se face procesul, sunt timid si nu am vrut sa le spun parintilor, ce trebuie sa faca parintii etc

1 răspuns:
| christine99 a răspuns:

Da, se poate. Vorbești întâi cu diriginta și după cu directorul. O să îți dea niște foi, e posibil să dai o testare, dar aia e ceva de formă.