| TheTimeKiller a întrebat:

Sunt clasa a 8-a.La sfarsitul clasei dau examen. Am inteles ca se vor face niste liste cu licee. Eu trebuie sa aleg 2-3 licee la care pot sa intru. Dar daca aleg licee cu media de 10? Ce se intampla daca mie imi iese media 8.70-9.20 si nu am medie pentru acele licee de nota 10? Nu vreau sa intru la liceu de nota 10 dar intreb si eu de curiozitate. Funda cui imi raspunde.

2 răspunsuri:
| CantThinkOfAName a răspuns:

Păi dacă nu ai media necesară pentru acel liceu, bineînţeles că nu o sa fii acceptat. Dar o să pici la următorul liceu pe care l-ai bifat, dar la fel, doar dacă ai media necesără!

| TheTimeKiller explică (pentru CantThinkOfAName):

Pai asta intrebam, daca nici la urmatorul pe care l-am bifat nu as pica, unde ma duc? Adica sa zicem ca bifez 3 licee :
primul-media 10
al doilea-media 9.50
al treilea-media 9
Si eu am media 8 si ceva. Daca nu am bifat nici un liceu cu media 8 si ceva la ce liceu ma duc?