| Bogdan2246 a întrebat:

Salut TPU! Sunt clasa a 9-a si imi place de o fata din clasa mea.Nu am prea observat sa vorbeasca cu ceilalti colegi in timpul pauzelor. Problema este ca nici eu nu am vorbit pana acum cu ea si am o mare problema cand vine vorba sa vorbesc cu fete. Sper ca ma puteti ajuta cum sa trec peste aceasta problema si cum sa o invit in oras. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, noi nu te putem ajuta deloc, fiindca depinde numai de tine cat de politicos esti si cand ai de gand sa-i vorbesti.
Invitatul in oras il faci dupa mai multe zile. Intai o saluti si-i spui ca o placi, apoi o interbi daca vrea sa fie prietena ta si numaid upa cea ccepta o inviti undeva.

3 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Mergi la ia și spune-i ce simiti cu adevărat pentru ia nu fi prost curaj

| username5729 a răspuns:

Ii spui direct, nu ai ce pierde. Daca iti place de ea ii spui si vezi ce iti iese, poate va fi totul oki si va veti intelege. Nu are de ce sa iti fie frica. Totusi, daca iti e mai simplu, ii poti da un mesaj in care ii spui.

| 27anonima a răspuns:

Degeaba ne spui noua. Totul depinde de tine. Incepe prin a o intreba de o tema(sau orice legat de scoala), apoi continuati sa mai vorbiti. Nu ai ce pierde. Poate pana la urma si ea te place. Totusi vad ca a trecut cv de atunci. Ai reusit sa faci ceva?