| JonD a întrebat:

Sunt cu moralul la pamant, imi place de o fata care e cu 2 ani mai mare ca mine(nu ne cunoastem)am tot cerut sfaturi despre cum ma pot imprietenii cu ea, dar nimic nu am reusit, problema mea este ca la anul nu va mai fi la mine la scoala si nu stiu ce sa mai fac, un prieten mi-a zis sa renunt pentru ca e mai mare si nu am sanse, multe persoane mi-au spus asta.Eu chiar nu mai stiu ce sa fac...si eu am inceput sa cred ca nu is praf si n-am sanse, intr-o noapte cand nu puteam sa dorm ma gandeam cum ar fi daca ar afla, si ma gandeam ca prietenii ei o sa isi bata joc de mine si o sa faca glume proaste o sa rada si ma descurajeaza foarte mult, de cate ori o vad pe ea si pe gasca ei, ma descurajez gandindu-ma ca eu nu sunt asa tare ca ei si nu o sa reusesc, ma gandesc ca in ochii ei sunt un gunoi...am incercat sa ma imprietenesc cu ea, dar si asta a devenit imposibil, nu stiu ma simt penibil, si ma doare inima cand ma gandesc ca dupa trei luni de zile cand o sa ma reintorc la scoala o sa trec pe langa clasa ei si n-o sa o mai vad.Sincer m-as multumi si daca am fi prieteni,dar nu imi iese,imi merge din ce in ce mai prost,nu are cine sa ma ajute,nu ma mai inteleg cu nimeni,ma cert cu toata lumea, ieri am vazut-o cand l-a luat in brate pe unu si am simtit cum mi s-a infipt un cutit in inima, simteam atunci cand treceam strada, simteam nevoia sa raman acolo si sa ma calce o masina sa scap naibi odata.Pur si simplu nu mai am nicio speranta, in fiecare zi ma schimb din ce in ce mai tare, ieri dupa ce am vazut ce am vazut nu ma mai recunostea nimeni.Nu mai cred ca in viitor o sa fie mai bine, ieri am avut o zi grea dar stiu ca o sa vina zile mai negre.M-am inchis in mine si nu mai comunic, pur si simplu nu mai am chef sa fac nimic, imi vine sa ma trantesc undeva si sa raman acolo mereu.Toata ziua stau si sufar.Nu mai pot sa ma concentrez.Psihic si moral sunt de mult la pamant.Imi e foarte greu,nu are cine sa ma asculte, cui sa ii cer sfaturi, la cine sa ma plang cine sa ma consoleze. Uneori imi vine sa ma omor.

1 răspuns:
| painoh a răspuns:

Rezuma, ca asa nu iti raspunde nimeni