| Ak40 a întrebat:

sunt din RM(Republica Moldova pentru cei care nu stiu) sunt clasa a 7 a si ma gandeam dupa clasa a 9 a dupa examene sa ma mut in Romania cu invatatul.In Romania examenele sunt in a 8 a daca nu gresesc, eu pot sa vin gen la inceputul clasei a 9 a dar va trebui sa dau examenele de la sfarsitul clasei a 8 a sau nu? Sau daca vin dupa a 9 a dupa ce dau examenele aici va mai trebui sa dau o data examenele in Romania? Si exista o medie sau ceva pentru a invata in Romania?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Intră pe un site oficial al unui inspectorat școlar și afli toate informațiile necesare pentru a putea studia în România. Vei da niște echivalări, teste.

| Ak40 explică (pentru romeo78):

Imi poti da site-ul?

| romeo78 a răspuns (pentru Ak40):

Www.isjiasi.ro
Intră și cereți sprijinul!

| Ak40 explică (pentru romeo78):

Mersi