| NewSpecial a întrebat:

Sunt ectomorf!(am aproximativ 1.93 si 73 kg).Ce program de antrenament as putea sa fac ca sa pun masa pe mine (fac sala de 3 ori pe saptamana).As vrea sa pun cat mai repede fara proteine sau ceva de genul. Si as sa stiu cam ce sa mananc zilnic. Am inceput sa mananc carne fiarta si albus de oua.

2 răspunsuri:
| vioricavio a răspuns:

Depinde in primul rand de organismul tau si de arderi. Altii pot pune kg in plus si daca beau apa laughing Glumesc bineinteles. Cel mai bine ar fi sa discuti cu un nutritionist care i ti poate recomanda un regim alimentar in functie de organism. Dar nu te sfatuiesc sa iei proteine, peste cativa ani s ar putea sa dai in extrema cealalta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru vioricavio):

In ce extrema? Proteine se gasesc IN MANCARE... deci SI TU iei proteine.