| AdrianMihai15 a întrebat:

Salut, TPU. Sunt elev, am 17 ani si as vrea sa ma angajez. Exista vreun orar prin care pot lucra dupa terminarea orelor de scola? Si gen, la un magazin fast food KFC. Cat ar ajunge salariu?

2 răspunsuri:
| FlorinPopa a răspuns:

Minim pe economie. Poti sa lucrezi cu jumatate de norma. Imparti fluturasi in magazin. Si catigi pana la 10 lei pe ora. Unii pun 4 lei pe ora.

| Mo_Uigres_1905 a răspuns:

Avand in vedere ca la magazinul : Lidl, primesti salariu : 2000 lei (stiu asta deoarece sora mea lucreaza acolo (o facut si facultate))
Eu cred ca te poti intretine singur lejer daca te angajezi acolo.