| Eduard220 a întrebat:

sunt elev în clasa a 11-a la un liceu tehnologic pe profil electronica automatizări. As vrea sa ma transfer la sfarsitul semestrului la alt liceu tehnologic pe profilul turism si alimentație. Imi poate explica cineva pașii pe care trebuie sa ii urmez si toate cele?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru un asemenea transfer trebuie sa mergi la directorul liceului unde doresti transferul, sa vezi daca accepta transferuri in mijlocul anului scolar.
Oricum, va trebuii sa dai diferente de materii.

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

De ce sa te transferi la turism-alimentatie? Se tot cauta automatisti! Traim in era automatizarilor si a automatelor programabile. La turism ce sa faci? Meseria nu ti-o ia nimeni din mana.

| Eduard220 explică (pentru ywar):

Nu e treaba de meserie, doar ca mie nu prea imi place mecanica si mai e si un liceu "rau famat". Ma deranjeaza colectivul foarte tare si de aceea as vrea sa ma transfer.

| Eduard220 explică (pentru ywar):

Problema este cu colectivul, majoritatea profesorilor nu pot preda cum trebuie din aceasta cauza si ma deranjeaza foarte tare.