| vlad9130 a întrebat:

Salut TPU! Sunt elev in clasa a 7 a si am dat 3 teste. Cred ca notele vor fi 4, 5, 5. La restul de materii am note mari doar la matematica am inceput cu note proaste. Nu mai stiu nimic. Daca incerc sa-mi fac tema nu resuesc nimic. Tin sa mentionez ca pregatire nu fac.

Acum sunt la prima lectie din capitolul cu Cercul. Astazi am facut Triunghiul Trigonometric inscris in Cerc.

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Si care ar fi intrebarea?
Daca vrei sa recuperezi la mate incearca "mai tare" sa faci cel putin tema. Daca e nevoie te poti uita la raspunsuri daca nu reusesti pentru a vedea modul de rezolvare. Intreaba profesorul, cauta pe internet. Fii atent in clasa la ceea ce se preda.