| wizopo2 a întrebat:

Sunt foarte glumet. Stiu multe glume si unele imi vin pe moment cand se intampla ceva amuzant. Totusi, cand se ivesc astfel de situatii la scoala, eu raman mut, nu pot nicio gluma, chiar daca mie mi se pare foarte amuzanta. Mi-e ca celor care le spun gluma o sa ma considere ciudat, sau o sa considere gluma nelalocul ei. Chiar de cateva ori, cand s-au ivit ocazii, i-am spus unui prieten gluma care stiam ca o sa-l amuze, iar acesta a spus-o tuturor celor din clasa care au ras copios. Stiu ca sunt timid, dar sunt si anxios? Cum fac sa scap de frica asta de a spune orice lucru, chiar si cel mai neinsemnat?
Multumesc de ajutor!

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Incearca sa spui o data o gluma in stilul tau cand te aflii intr-un grup si o sa vezi ca vor rade, iar atunci te vei stimula si vei capata mai multa incredere in tine. Daca nu incerci nu reusesti...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu trebuie sa te ascunzi in spatele unor glume; treci si pe la biserica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt si eu. Stateam cu niste colegi si ei spuneau bancuri dar mie imi era teama sa zic.
Incearca sa zici o data o gluma si daca vor rade ceilalti asta iti va da incredere in tine iar daca nu pe viitor mai bine taciwinking

| Astropuf a răspuns:

Nu mai fi asa timid! Daca spui o gluma proasta ce se va întâmpla? nimic! Relaxeaza-te si lasa glumele sa curgă! Eu asa fac chiar si in ore si rad si profesori; D; P E si cu încă o fata suntem cele mai amplu zante din claasa!