| KALASHER a întrebat:

Sunt genul de persoana care nu-i spune unei fete direct "vrei sa fii cu mine?" dupa 3-4 zile de conversatie pe chat! Si intr-un fel,sunt bun in a face rost de numere de telefon,dar imi e rusine sa sun laughing! stiu,sunt un dobitoc dar asa sunt eu!
Credeti ca e bine sa fiu asa,sa fiu tupeist in cercul meu de prieteni si cu toti,dar timid cu fetele? Timid adica vorbesc cu ele,dar cand nu cunosc fata respectiva imi este rusine sa intru in discutie cu ea, sa o sun, sa-i spun ce simt!
Probabil imi e frica sa nu ma creada fraier,"cocalar" laughing...Sau de ce nu, de un refuz!
Deci ar fi mai bine sa fiu indraznet cu ele, am ce pierde? As vrea sa am parte de un fel de "motivatie" din partea voastra care sa ma faca sa prind curaj happy Va multumesc pentru timpul acordat si sper sa primesc raspunsul pe care il astept Cyawinking

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

E foarte bine asa cum esti.

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Mai bine sa fii indraznet in sensul de a vorbi cu ele si mai ales de a le invita. Singure nu vor veni sa te traga de maneca.
Nu cred ca e o idee buna sa ii spui ce simti, o faci sa inteleaga prin felul in care te porti cu ea. Cand o iei direct risti sa te refuze (chestia cu "doar amici") si dupa ta nu o mai faci sa isi schimbe raspunsul.

| Clarity a răspuns:

Nu te gandi ca esti dobitoc, cum esti si ce alegeri faci te face sa fii tu, ceea ce nu ii gresit fiindca fiecare persoana face greseli dar si invata din ele. Ii bine sa fii cuminte dar nu prea timid, orice fata asteapta pe cineva care sa o ia pe sus si sa o faca sa zboare, sa spun asa, nu trebuie sa ii spui-gata eu te iubesc, trebuie sa ii spui ceva de genu- stii eu simt ceva pentru tine, sau te vreau, sau ma atragi foarte mult. Ii greu cateodata sa spui chestiile astea fiindca te gandesti cum suna si parca nu poti sa le scoti pe gura cand ii ea in fata ta, dar na poti sa o faci pe chat prima data, si dupa aia sa o inviti la un suc, sau sa va plimbati, orice dar sa fii doar tu cu ea asa puteti sa va cunoasteti mai bine, si daca tii rusine la inceput daca pana la sfarsit iti arata vreun semn ca si ea te place tzuco. Stiu ca ii greu sa fii refuzat dar nu uita ca una tot o sa spuna da, in plus tu ai incercat, poate le ofereai toata iubirea din lume dar ii alegerea lor daca vrea ceva sau nu, nu ii deloc vina ta, tu vrei sa te vrea cineva pentru ceea ce esti nu pentru ceva ce spera sa fii, de aia ii bine oricum esti cum am spus la inceput asta te face pe tine, si niciodata sa nu iti fie rusine sau sa te simti prost (doar exceptia cand gresesti sau faci rau la cineva). Cocalar de ce sa creada ca esti fiindca o vrei, o sa creada ca esti asa daca insisti prea mult sau daca te arunci la picioarele ei, dar niciodata sa nu insisti mai mult de odata, de doua ori daca merita sau daca aveti ceva trecut impreuna ca relatie, atata tot. Sper sa te ajure si sa te motiveze asa cum ai vrutwinking.

| PrettyLiar94 a răspuns:

Buna!
Mie una nu imi plac baietii care ma intreaba dupa cateva zile de vorbit la telefon/facebook sau dupa o prima intalnire daca vreau sa fim impreuna, mi se pare o dovada de disperare.
Culmea, in ultima vreme numai de baieti de genul am parte. Eu una am nevoie de mai mult timp pentru a cunoaste o persoana si pentru a putea fi impreuna cu ea..acum nu stiu ce sa zic, in ziua de azi tot se grabesc. E ce va gen" vazut, placut, luat''laughing
E bine asa cum esti, poate ca ar trebui sa renunti putin la timiditate :**
Si sa incerci sa fi natural, asa cum esti in cercul tau de prieteni.

| dacumspuitu a răspuns:

Ideea e ca nu ai nimic de pierdut daca suni o fata si vorbesti cu ea. Nu e cel mai indicat sa ii spui ce simti pentru ca risti sa ai un raspuns negativ. Lasa fata sa inteleaga ca iti place de ea sau ca te intereseaza. O sa vezi ca nu ai nimic de pierdut. La inceput e greu dar cu timpul o sa iti fie mai usor.