| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 8a,anul acesta dau examenul,si nu stiu la ce profil de liceu sa merg...
-La romana stiu destul de bine gramatica,iar literatura asa si asa.
-La metematica ma descurc foarte bine.
-La informatica ma descurc bine-foarte bine.
-La engleza nu ma descurc mai deloc deoarece un an l-am pierdut cu o profa care nu facea nimic si de atunci nu mai invatam...
-La franceza ma descurc bine.
-La istorie am note bune dar le invat ca sa iau nota.
-La geografie ma descurc extraordinar.
-La civica ma descurc la fel ca la istorie.
-La fizica stiu foarte bine.
-La chimie nu prea stiu deoarece doamna cand face lectie,cand nu face.
-La biologie nu ma descurc absolut deloc,dar am note bune.
-La latina nu stiu nimic(face numai ore de romana).
Am media in jur de 9, 40-9,75.
Voi la ce profil ziceti sa merg?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Eu îţi sugerez să te duci la Mate'Info.

2 răspunsuri:
| alexmihay92 a răspuns:

Mergi la filologie daca iti place romana mai mult decat matematica

| iEatYouAlive a răspuns:

Filologie care se aceseaza pe Romana, Biologie, Latina si limbi straine. si intri cam cu 7+ (media generala examen national + medile 5-8) sau poti merge la economic, unde o sa va predee multe "M-uri" La M1 inveti despre negocieri, la m1 despre o intreprinderi ( firma, gen coca-cola pepsy), M3 se axeaza in general pe alimentatie, M4 e practica ( cand o sa termini a 9-a in vara va trebuii sa te angajezi la 1 magazin in practica cam 1luna -2 ). Sper ca te-am ajutat p.s. eu sunt la economic, Romulus Paraschivoiu Lovrin happy!