| aly a întrebat:

Sunt indecis si vreau sa va cer parerea.Eu la scoala fac engleza si franceza ( sunt la nivel avansat amandoua, anul viitor o sa dau sigur delph-ul B2 si cred ca si Cambridge, sunt clasa a10-a pe mate-info bilingv).Eu vreau sa invat si germana pentru ca na o limba straina oricand te poate ajuta mai ales germana,dar nu stiu daca merita.Merg pe la olimpiade la bio si chimie si eu germana nu am facut nicioadata la scoala,stiu asa o baza sa zicem dar singur mi-e greu sa invat,ma refer nu e ca engleza sau franceza la care chiar nu stiu ce poate sa iti spuna un profesor la ele, la germana e diferit ). Credeti ca merita sa fac meditatii la germana acum si sa invat calumea?

1 răspuns:
| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Nu ti-ar strica sa stii o limba straina in plus happy. Daca vrei sa lucrezi acolo, acolo castigi malai bun