| AnonimusBakayaro12345 a întrebat:

sunt intr-o stare proasta.
nu am niciun prieten.
so luam de la 0: aveam prieteni si in cartier si la scoala (cand eram mic) apoi mam plic. de cei din cartier si am stat si cu cei de la scoala' ca astia din cartier erau "smecheri" si vb urat si ma simteam mai bine cu colegii (eram copil de 10 11 ani)
si cel mai bun prieten din cauza asta nu prea mai venea sa ma cheme afara (1 etaj distanta).; intre timp eu fiind rocker cei din clasa nu mai stateau cu mine si deveneau sarcastici cu mine.
apoi el a plecat in alta tara (am ramas cei mai buni prieteni)
si cand a venit s-a cuplat cu o fata, care mi-a devenit cea mai buna prietena, apoi stateam numai cu ea cand el a plecat (vorbium de varsta de 14 ani); apoi prin iarna acea fata devenise prietena buna cu alte fete si cu alti "rockeri" swag, (si alte porcarii); si nu ma mai chema afara, desi ea mereu ma suna orice ar fi fost... (acum ma gandesc ca poate din cauza ca eram mesagerul lor, dar eram ff buni prieteni si nu ma pot gandi la asa ceva); apoi cand o chemam afara zicea ca are treaba, apoi mai tarziu cand o chemam zicea ca abbia a venit. Am vazut poze pe fb cu ea si cu celelalte fete acasa la ea...si am devenit gelos asa ca am incehiat prietenia.
intre timp o vara intreaga in casa (mai putin luna august) a fost un clavar pana cand am stat cu un alt tocker de la mine din clasa din cartierul vecin. Apoi dupa ce el nu a mai rasp la telefon, n-am mai tinut legatura si m-am impacat cu fata. am stat numai prin cartier desi ea a stat toata vara in centru distrandu-se in timp ce eu stateam ca un emolau ratat in casa si prin cartier.
Acum are o prietena care-i face poze si le editeaza si are mii de like-uri pe fb si a innebunit-o asta; sta numai cu ea, nu ma mai suna, i-am reprosat si eu si iubitul ei ca se machiaza prea mult si s-a suparat tare, pe el nu dureaza mult supararea.dar pe mine mult timp
ma rog acum numai buna ziua ne dam daca e ceva.
am pus intrebare pe ask-ul ei : care sunt cei mai buni prieteni
si a raspuns ca X si Y (eu fiind O) atunci, mi-am dat seama ca sunt singur pe lume, si cred ca si cel mai bun prieten al meu de la gradinita (iubitul ei) are cel mai bun prieten pe acel X, acum sincer nu prea imi da tag la poze cum face cu altii.
sunt blestemat sa fiu singur pe lume crying
ce ar trebui sa fac? sad o nenorocita mi-a furat cea mai buna prietena si o indeamna sa se machieze si sa faca sute de sedinte foto pe zi...
plus ca a avut loc un concert acum cateva zile si nu m-a chemat.
si e mult de zis dar asta e esentialul
nu ma cheama nimeni undeva, si cel mai tare mi-e frica sa nu stea iubitul ei nonstop cum a facut asta-iarna. Caci mi-a promis ca va sta mai mult cu mine vara asta, si cu acel X sad
ce trebuie sa fac? am 16 ani acusi si simt cum trece viata pe langa mine, sa nu mai zic ca n-am avut nicioata o prietena, cand a fost timpul mi-am ratat sansa si de atunci n-am mai avut nici o ocazie decat numa urate si pitipoance, iar cele dragute si cu bun simt erau toate luate sau uneori nu ma bagau in seama si etc. sa revenim la subiect ce trebuie sa fac? sad

2 răspunsuri:
| Enanita a răspuns:

Buna!

incearca sa iti face prieteni noi si sa inveti ca fericirea ta nu depinde de altii ci doar de tine!

Pa-pa!

| AnonimusBakayaro12345 explică:

Oh si acea fata s-a schimbat foarte mult nici nu mai asculta rock, se imbraca in ce ura acum mult timp, si se comporta de asemenea, a devenit o ofticata.