| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, sunt itr-o relatie de vreo 5 luni, si simt ca iubita mea nu se simte bine cu mine la fel cum o face cu prieteni, cu mine e mai tacuta si fara chef de viata insa cand se intalneste cu orice prieten se simte mult mai vesela cu chef de vorba fericita si asa mai departe. Cu mine mai mult isi varsa nervi de acasa, tipa si e fara chef dar rareori o vad sa se simte cu mine la fel de bine si fericita cum o face cu prieteni. Am incercat sa vorbesc cu ea sa glumesc dar mai mult se enerveaza... O zis ca imi fac filme proaste in cap. Asa o fi? E normal sa fie asa intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Si eu eram ca ea inainte. Aveam mai multe subiecte de vorba cu prietenii si radeam mai mult cu ei decat cu iubita mea. Acum e total invers. O sa se schimbe cu timpul, daca te iubeste cu adevarat. Relatia nu poate sa mearga prea mult asa, ori o sa se schimbe, ori o sa va despartiti. Depinde de voi.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic că nu sunteți compatibili și o lungiți aiurea

| DaniTDCI a răspuns:

Las-o prietene.