| DariusBolo a întrebat:

Salut TPU! Sunt la liceu si acum juma de ora aruncam mingea din mână in mână cu un coleg dar am nimerit una dintre camerele de filmat. Acum atarna. Cum fac? Lipesc cu scoci si sper sa nu vada nimeni sau cum? Ideea e ca sunt 2 camere si diriginta a spus ca nu prea sa uita nimeni pe camere doar daca se intampla ceva grav gen furat si alea alea asa ca se uita sa vada cine a fost si alea.

Răspuns Câştigător
| diabetzaharat a răspuns:

Greseala recunoscuta e pe jumatate o alta greseala facuta

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai ce sa lipesti fiindca se va investiga si se vedea clar cin a facut stricaciune asi reparatia cu scoci.
Fii cinstit si mergi imediat sa-i spui dirigintei, cerandu-ti scuze ca ai lovit-o din neatentie, fiind vorba de un accident.
In felul asta te asiguri ca nu-ti va face raportare la director si ncii nu-ti scade noat la purtare, dar va trebuii sa cumperi camera noua.

| Ciprian09 a răspuns:

Lasa asa, daca te apuci sa lipesti tu camera aia cu ceva, crezi ca nu te prinde in cadru?

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Din punctul meu de vedere, mai bine lași lucrurile așa cum sunt.winking Dacă observă cineva și te trag la răspundere, îți asumi și gata. Sănătate! Funda? big grin

| DariusBolo explică:

Am rezolvat în ziua aia. Aparent se prindea în ceva clape de plastic. Acum e ok și așa nu prea se uită lumea pe camere doar dacă s-a întamplat ceva.