| unbulangiu a întrebat:

sunt minor, am 16 ani. Aproape 17 si sunt in Italia si pe 1 noiembrie as vrea sa ajung in Romania cu avionul singur.
Am vorbit cu parintii mei care sunt tot cu mine in Italia si ma lasa sa plec singur.
Dar problema este ca nu stiu ce acte imi trebuiesc, poate stiti voi.
Stiu ca si o prietena din Germania care are 15 ani a plecat singura cu avionul.
Multumesc, celui mai bun raspuns ii dau funda.

1 răspuns:
| Ioana099 a răspuns:

-pasaportul valabil cel putin 6 luni
-bilet de av. dus-intors
-ceva hirtii care sa dovedeasca ca stai la hotel
-asigurarea medicala valabila pe perioda sederii
-ceva sute de euro (eu am plecat in excursie cu bilet de hotel si nu m-a intrebat nimeni de bani)
-certificat de nastere, cred
buletin.